in

Atıklardan Güç Alan Hibrit Roket Motoru Geliştirildi

Birleşik Krallık merkezli Pulsar Fusion isimli girişim, atık plastikten güç alan hibrit roket motoru geliştirerek test etti. Testler olumlu geçti.

Dünyadan uzaya, karadan denize, havaya kadar çevre sağlığı ve iklim oldukça önemli bir hale bürünmüş durumda. Bu nedenle motorla çalışan tüm araçlarda çevreye uygun biçimde iyileştirmeler yapılarak yeşil çözümler üretilmeye çalışılıyor. Bunlardan belki de en ilginci ise plastikten güç alan roket motoru.

Birleşik Krallık merkezli Pulsar Fusion isimli girişim tarafından geliştirilen, geri dönüştürülmüş plastikten güç alan hibrit roket motoru test edildi. Roket, deterjan ve içecek şişeleri dahil plastik ürünlerde bulunan yüksek yoğunluklu polietilen (HDPE) ve nitröz oksit oksitleyiciden yapılmış bir hibrit yakıt kullanıyor. Bu durum, enerjisi yoğun roketlere güç sağlamak amacıyla ilgi çekici bir yenilik haline geldi.

Testler olumlu geçti

Pulsar Fusion, Birleşik Krallık Savunma Bakanlığı’nın askeri üssünde bu hibrit motorun ilk statik testini gerçekleştirdi. Ayrıca İsviçre’den uzay endüstrisi müşterileri için global bir gösteri düzenlendi. Pulsar Fusion CEO’su Richard Dinan, İngiltere’de gerçekleşen test atışlarından memnun olduklarını söyleyerek, “Birleşik Krallık topraklarında bir İngiliz roket testi yaptırmak yeni bir şey. Pulsar, dünya genelinde bu teknolojileri inşa eden ve test eden nadir şirketler arasındadır. Böylesi dönüm noktalarını gerçekleştirdikleri için teşekkür edeceğimiz, zengin tecrübeleri bulunan muhteşem bilim insanlarından oluşan bir ekibe sahibiz” dedi.Her yerde bulunan, düzgün ve istikrarlı bir biçimde geri dönüştürülmesi zor olan ve bir kirlilik kaynağı olarak algılen temeln plastikleri roket fırlatmak için kullanmak kuvvetli bir adım olabilir. Pulsar Fusion’ın en temel hedeflerinden biri nükleer füzyon tahrikiyle mücadele etmek. Füzyon esasında Mars’a seyahat süresini yarıya indirebilir ve roketlerin ağır yakıt yüklerini uzaya taşıma ihtiyacını azaltabilir ancak Pulsar Fusion’ın denediği ‘yeşil’ rokette sınırsız bir güç kaynağı olabilir.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Bir cevap yazın

Written by Yalı Çapkını

A Easy Program Designed for Chinese Online dating – top10chinesedatingsites. net

Tesla, ABD'ye Olan Borcunu 'Erken Ödediği' İçin Ceza