in

Aşıda yaş sınırı 35’e indi:

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Heyeti toplantısının hemen peşinden yaptığı izahta aşılamada yaş hududunun 35’e düştüğünü duyurdu. Koca, izahında bu yazın maskeli geçireceğimiz son yaz olacağını da yine belirtti.

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, bugün gerçekleştirilen ve geçtiğimiz dakikalarda sona eren Bilim Heyeti toplantısının hemen peşinden ehemmiyetli izahlarda bulundu. Toplantıda kademeli normalleşme, mevcut aşı stoğu ve aşılamada geçilecek yeni kategoriler ele alındı. Koca, izahlarında sevindirici haberler verdi.

Bir gün önce 24 saatte 1 milyon doz aşı hedefini aşmışken Fahrettin Koca, izahına aşı programının arzulayan ivmede devam etmesinden son derece hoşnut olduğunu dile getirdi. Sıhhat çalışanlarına teşekkür ettikten sonra salgına karşı son atağın aşı ile zafer getireceğini belirtti.

Aşıda yaş hududu 35’e indi:

Fahrettin Koca, yarın itibarıyla 35 yaş ve üzerindeki tüm yurttaşlar için de aşı randevularının açılacağını müjdeledi. Toplumsal bağışıklık hedefine her geçen gün daha da hızlı yaklaştığımızı söyleyen Koca, bugün itibarıyla 23 milyon birinci doz, 14 milyon ikinci doz olmak üzere 37 milyon doz aşı yapıldığını izah etti. (Yapılan aşı sayısını “covid19asi.saglik.gov.tr” üzerinden canlı olarak izleyebilirsiniz.)

Yerli aşı ile ilgili yeni yetenekler kazanılıyor:

Fahrettin Koca, yaptığı izahta yerli aşı ile ilgili yeni yetenekleri kazanıldığını, yerli olanağın tam bağımsızlık nişanı olduğunu dile getirdi. Koca, sözlerine bu yazın maskelerin yüzümüzü terlettiği son yaz olacağını, bu arada salgın haberlerinden de kurtulduğumuz son yaz olacağını ilave etti.

Riziko hali hazırda devam ediyor:

Aşılama hızlandığı günlerde Koca, ehemmiyetli bir noktaya değindi. Normalleşmede kontrolü kaybettiğimiz vakit bunun tablolara yansıyacağını ifade eden Koca, hali hazırda aktif 80 binden fazla olay olduğunu anımsattı. Vaka, hasta, ağır hasta ve vefat oranlarının da düşmeye devam ettiğini ilave etti. Son olarak tüm yurttaşlara aşı yaptırmaları ile ilgili yeniden çağrıda bulundu.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Yalı Çapkını tarafından yazıldı

Ronaldo'nun Hareketi, Coca-Cola'ya 4 Milyar Dolar Kaybet

Dünyanın İlk 'Hidrojen Oteli' Japonya'da Açıldı: