in

Aşı, Netflix'e Yaramamış:

Netflix, 2021’in ikinci çeyreği için kullanıcı sayısı raporunu izah etti. Netflix tarafından yapılan izahlara göre bu süreçte dünya çapında 1,5 milyon yeni abone kazanıldı. Ancak AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI pazarı, Netflix için hayal kırıklığı yarattı. Çünkü platform, AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’de bu çeyrekte 430 bin abone kaybetti.

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix, 1 Nisan ila 30 Haziran arasındaki süreci kapsayan ikinci çeyrek abone raporunu yayımladı. Şirket tarafından yayımlanan rapor, oldukça dikkat çekici bir hususa sahip. Öyle ki platform, AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI pazarında uzun bir müddet sonra ilk defa abone kaybetti. Üstelik bu kayıp, hiç de azımsanacak düzeyde değildi.

Netflix’in paylaştığı rapora göre platform, belirlenen tarih aralıklarında dünya çapında 1,5 milyon abone kazandı. Ancak Netflix, aynı dönemde AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI pazarında 430 bin abonesini kaybetti. Bu rakam, platformun 2021’in ilk çeyreğinde AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’de kazandığı 450 bin civarı yeni abonenin hemen hemen tamamının kaybedildiğini gözler önüne seriyor. Şirket, AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’de en son 2019’un ikinci çeyreğinde abone kaybetmişti.

Netflix’e göre abone kaybının nedeni, pandemi

Netflix tarafından yapılan izahlara göre abone sayılarındaki dalgalanmanın temel nedeni, koronavirüs pandemisi. Bir takım dönemlerde çok büyük abone kazançlarının olduğunu söyleyen yetkililer, kısıtlamaların kaldırılmasıyla beraber insanların Netflix aboneliklerinden vazgeçmeye karar verdiklerini belirtiyorlar. Ayrı olarak pandemi şartları, platformun geçtiğimiz senelerdeki verilerini karşılaştırma noktasında da karmaşıklığa sebep olmuş vaziyette.Geçtiğimiz dönemlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Netflix’in video oyun sektörüne gireceğini resmi olarak izah ettiğinden söz etmiştik. Daha çok mobil odaklı olacak bu oyunlar, platforma yeni bir kategori daha katacaktı. İşte Netflix, bu oyunlar sayesinde kullanıcıçekeceğini düşünüyor. Ancak Netflix’in bu düşüncesinin gerçek olup olmayacağını ancak vakit gösterecek.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Yalı Çapkını tarafından yazıldı

COVID-19 Testi Pozitiflik Oranı, Son 10 Günde 2 Katına Çıktı

Milli Eğitim Bakanı'ndan LGS İddiaları ile İlgili Açıklama: