in

Apple, Havadan Şarj Edecek Kablosuz Şarj Üstünde Çalışıyor

Bloomberg’de bulunan bir rapora göre Apple, önceden Huawei ve Xiaomi markaları ile karşımıza çıkmış olan, aletinizi tamamiyle kablosuz bir şekilde havadan şarj etmenizi sağlayacak bir teknoloji üzerinde çalışıyor.

Kablosuz şarj dendiğinde aklımıza prize veya güç alabileceği bir kaynağa bağlı olan ekseriyetle küçük platformlar gelir. Veyahut daha çok akıllı saatlerde gördüğümüz mıknatıslı şarj yapıları da bunlara örnek olabilir ancak bu ikisini, tamamen kablosuz şarj tecrübesi dahilinde değerlendirmemiz yanlış olur. Apple tarafında MagSafe de bu manyetik yapılı şarj aletlerine bir örnek. Ama bunlar telefona olmasa da güç kaynağına kablo ile bağlandıklarından bizleri bir şekilde sınırlar.

 Huawei ve Xiaomi’nin bu tür şarj platformlarından veyahut manyetik yapılardan kurtulmak istediğini ve bu konuda çalıştıklarını görmüştük. Huawei, bu konudaki çalışmalarını, biz de dahil olmak üzere odamızdaki her şeyi şarj aletine çeviren bir patenti alarak göstermişti

Apple da kablosuz şarj platformlarından ve manyetik yapılardan kurtulmak istiyor

Paylaşılan rapora göre Apple, MagSafe gibi şarj aletlerinden kurtulup, rastgele bir kablo bulundurmayan ve aletin herhangi bir platforma yerleştirilmesini gerektirmeyen şarj teknolojileri üzerinde çalışıyor. Bu teknoloji kısa mesafeden çalışacak ve aktüel olarak Xiaomi ve Huawei ile gördüğümüz havadan şarj teknolojisinden değişik bir şey olmayacak gibi görünüyor.Apple’ın tamamiyle kablosuz şarj teknolojisini ne vakit çıkaracağı bilinmiyor.  AirPower gibi projelerle karşımıza çıkan şirket, ansızın fazla Apple aletinizi şarj etmenizi sağlayacaktı lakin Apple, teknik meseleler sebebiyle projeyi iptal etmek zorunda kalmıştı. Bakalım Apple; Xiaomi, Huawei, OPPO ve diğer bir hayli şirketin yatırımlar yaptığı tamamiyle kablosuz şarj teknolojisi alanında sağlam bir çıkış yapıp kullanıcılarını hoşnut edebilecek mi?

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Yalı Çapkını tarafından yazıldı

NASA,Venüs’e Geri Döneceğini Açıkladı

Marmara'yı Deniz Salyasından Arındıracak 3 Senelik Eylem Pla