in

Alev Alev Dizisi Gerçek Hayatla Bağlantısı

Sonzamanda birbirinden başarılı diziler ekranlarda rayting savaşında. Bilhassayeni yayın dönemiyle beraber pek çok değişik dizi yayına girdi. Bunlararasında SuçsuzlarApartmanı gibi çok ses getiren diziler debulunuyor. Hem konusu hem de oyuncu kadrosuyla seyiriciyi ekrana kilitleyenbaşarılı yapımlar arasına bir yenisi daha ilave ediyor. Alev Alev dizisi yayınhayatına başlıyor. Peki çok çarpıcı bir hikayeden esin alan Alev Alev dizisikonusu nedir? Alev Alev dizisi oyuncuları kimler?

Alev Alev dizisi, bu akşamyayın hayatına başlıyor. Başarılı oyuncu kadrosu ve görsel efektleriyle dikkatçeken dizi, bir yangın sonrası hayatları değişen 3 kadının hikayesini konualıyor

Dizinin başrollerinde DemetEvgar, Hazar Ergüçlü, Dilan Çiçek Deniz bulunuyor. Oyuncu kadrosunda bulunandiğer isimler ise şöyle; Cem Bender, Berkay Ateş, Cihangir Ceyhan, BerkerGüven, Toprak Can Adıgüzel ve usta oyuncu Zuhal Olcay

Dizideki karakterlere dahayakından bakacak olursak;

 

DemetEvgar dizide Cemre karakterine hayat veriyor. Aşık olduğu adamla izdivaçeden Cemre, evliliğinde daimi şiddet gördüğü için bundan kurtulmak istiyor.Kızını da yanına alıp kaçma tasarıları yapıyor.

Dilan ÇiçekDeniz ise dizide Düş karakterine hayat veriyor. Düş, varlıklı yaşantısındahayatın acı gerçekleri ile hiç karşılaşmayan ve kendi kendi güvenliklidünyasında yaşayan bir kadın olarak karşımıza çıkıyor.

HazarErgüçlü’nün canlandırdığı Çiçek’in ise tek arzusu izdivaç edip mutlu biryuva kurmak.

Nitekim bir yangın sonrasında3 kadının hayatı sonsuza dek değişiyor. Alev Alev dizisi çekim yeri de, diziyedeğin merak edilen başka bir konu;

 

Alev Alev dizisininilk çekim yerleri arasında Büyükçekmece’deki Alkent 2000 semti bulunuyor. Hanesahneleri burada çekiliyor. Alev Alev dizisinin tanıtım çekimleri İstanbulŞile’de bulunan tanınmış Ağlayankaya plajında gerçekleşirken, Beykoz ayakkabıfabrikasında dizi setleri için kurulan platoda da çekimler yapıldı.

Alev Alev dizisi konusu gerçekmi?

 

Dizinin senaryosuNetflix’te yer alan Fransız yapımı “Le Bazar de la Charité” isimli dizidenuyarlandı. Bu dizi, 1897’de Paris’te olan Bazar de la Charité yangınındayaşananları ve sonrasını konu alıyor.

Bazar de la Charité Yangınıolayı nedir?,

1885 senenindeParis’te Fransız Katolik aristokrasileri tarafından tertip eden Le Bazar de laCharité, ihtiyaç sahiplerinin faydanına çeşitli ürünler satan ve toplumunyüksek kesimlerini bir araya getiren senelik bir yardım etkinliğiydi. 1897’deetkinlik, Paris’in 8. bölgesindeki rue Jean Goujon’da bulunan boş bir alanataşındı. Bu alan yine tertip ederek büyük bir ahşap bina yapıldı. 4 Mayıs 1897seneninde ise bir yardım organizasyonu esnasında binada yangın çıktı. Çoğuaristokrat ailelerden kadınlar ve çocuklar olmak üzere 126 kişi hayatınıkaybetti. Bu olay kimi kaynaklarda kadın ayaklanmalarının temeli olarakgeçiyor.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Bir cevap yazın

Written by Yalı Çapkını

Okullar Ne Zaman Açılıyor? Hangi Sınıflar Eğitime Başlayacak ?

Timur Selçuk 75 Yaşında Hayatını Kaybetti