in

36 Milyon Dolarlık Kripto Para Vurgunu

ABD’de 36 000 000 dolarlık dev kripto para soygunu gerçekleşti. Şu en temel kadarki en büyük kripto para hırsızlığı olduğu düşünülen soygunu gerçekleştiren genç hacker yakalandı. Hırsızın kripto para hesabına el kondu.

Son senelerde hızla gelişen kripto para borsası, kötü niyetli hackerların bir numaralı hedefi haline geldi. Kripto para borsasında yaşen temeln soygunlar gündeme gelmeye devam ediyor.

Var olan kripto para sisteminde soygunların önüne geçilmesinin mümkün olmadığını belirten yetkililer, soygunlar engellemek için çeşitli düzenlemelerin yapılmasının gerekliliğini vurguladı.

Suçlu çevrimiçi oyunda satın aldığı kullanıcı adı sayesinde yakalandı

Geçen yıl ABD’de bir hacker hedeflediği bir kullanıcının, iki faktörlü kimlik doğrulama sistemini engelleyerek kripto para hesabına erişmesini sağlamakta olan “SIM takas saldırısı” gerçekleştirdi. Kullanıcının hesabındaki 36 000 000 dolarlık kripto paraya erişerek soygunu gerçekleştiren hacker aranıyordu. Yetkililer suçluyu, çaldığı paranın çok büyük bir kısmını kullen temelrak bir çevrimiçi oyunda çok kıymetli kullanıcı adı satın almasıyla yakalamayı başardı. Polis suçluyu yakalayınca erişebildiği yaklaşık 6 000 000 dolar değerindeki kripto paraya el koydu.Hamilyon Polis Teşkilatı’nda görevli Kenneth Kirkpatrick gerçekleşen soygunun “Şu en temel kadar bir kişiden bildirilen en büyük kripto para hırsızlığı” olduğunu bildirdi. Olay üzerine CBC’ye konuşan Ottawa Üniversitesi bilgisayar bilimi profesörü Guy-Vincent Jourdan “Yedekleme yok, herhangi bir düzenleme yok. Bu yüzden de hiçbir şeyin garantisi yok.” sözleriyle bu sistemde kripto para soygunlarının önüne geçilmesinin mümkün olmadığını vurguladı.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Bir cevap yazın

Written by Yalı Çapkını

Resmi Gazete Çöktü: Siteye Erişim Sağlanamıyor

Spotify'a 'Şarkı Sözü' Özelliği Geldi