in

13 Milyon Doza Yakın BioNTech Aşısı Geliyor:

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 aşıları ile ilgili sevindirici bir gelişmeyi paylaştı. Koca, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımında normal aşılama hızına Cuma gününden itibaren dönüleceğini ve 13 milyon doza yakın BioNTech aşısının yolda olduğunu söyledi.

Ülkemizin gündeminde bugünlerde orman yangınları yoğun olsa da koronavirüs konusu da canlılığını savunuyor. Aşılama çalışmalarından aşı karşıtlığına karşı gerçekleştirilmekte olan kampanyalara ve aşıların güvenilirlik düzeylerine kadar bir hayli konu gündemde diri kalmaya devam ediyor.

Bu konu hakkındaki gelişmelerden birini, bugün Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabı üzerinden paylaştı. Aşı olmayanları ve olmayı erteleyenleri ilgilendiren izahlar yapan Koca, ülkenin dört bir yanını sarmış olan yangınlara da bu izahlarda yer veriyor. Bunlara ek olarak pandemi konusunda seyirden söz eden Koca, olay sayılarının belirledikleri hududun çok üzerinde olduğunu söylüyor. İşte ayrıntılar:

“Bilim insanları ikna edici izahlar yaptıkça, aşı olmayanların düşünceleri değişecektir”

Fahrettin Koca, yaptığı paylaşımda evvela ülkemize pazartesi günü gelecek olan 13 milyon doza yakın BioNTech aşısının müjdesini veriyor. Buna ek olarak Koca, Cuma gününden itibaren normal aşılama hızına dönüleceğini belirtiyor. Mevzubahis aşıların imalatında aksama yaşanmış ve 31 Temmuz ile 3 Ağustos tarihleri arasında azalma olmuştu.

Orman yangınlarına da değinen Koca, afet bölgelerindeki gelişmeleri yakından izlediklerini belirterek yangından etkilenenler için sıhhat hizmetlerinin hem hastanelerde hem de hizmet yerinde hızla sağlandığını söylüyor. 

Ne yazık ki Koca’nın yaptığı izahların hepsi pozitif değil. Kritik hudut olarak kabul edilen günlük 20.000 vaka sayısının çok üzerinde izlediğini belirten Koca, bu noktada aşılamanın, maske kullanımının ve kalabalık ortamlarda bulunmamanın ehemmiyetine değiniyor.

Aşı olmayı erteleyenler veya olmak istemeyenler ile ilgili da izahlar yapmış olan Koca, bilim insanları ikna edici izahlar sundukça bu tür düşüncelerin değişeceğini söylüyor.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Yalı Çapkını tarafından yazıldı

José Mourinho, Fortnite'ı Topa Tuttu:

Yangın Termik Santrale Sıçradı..